Přejít na hlavní obsah

Počet zakoupených kilogramů jablek, pokud za 2 kg jablek bylo zaplaceno 16 hřiven a otázka "kolik" označuje neznámý počet zakoupených kilogramů v případě, že za 24 hřiven

Přátelé, pospěšte si s jedinečnou nabídkou a pořiďte si ekologická jablka za atraktivní cenu! Máme široký výběr odrůd, které zaručují jedinečný požitek z chuti a vůně.

Zajímalo by mě, kolik kilogramů jablek můžete koupit za 24 hřiven? Jsme připraveni sdílet výpočty: za 2 kilogramy jablek zaplatíte jen 16 hřiven. Z tohoto jednoduchého výpočtu lze zjistit, že za 24 hřiven lze koupit něco více než 2 kilogramy.

Udělejte výhodný nákup ještě dnes a užijte si svěžest a harmonickou chuť jablek s námi! Náš tým nabízí pouze kvalitní a osvědčené produkty, díky nimž bude váš život ještě pestřejší a chutnější.

Cena a počet jablek

Za 2 kg jablek se platí 16 hřiven, což znamená, že cena 1 kg jablek je 8 hřiven.

Nyní musíme zjistit, kolik kilogramů jablek lze koupit za 24 hřiven.

Chcete-li najít množství jablek, musíte rozdělit částku peněz na hodnotu jednoho kilogramu jablek.

Počet kilogramů jablek lze najít podle vzorce:

Množství (kg) = částka (RUB) / cena za 1 kg (RUB)

Nastavením hodnot získáme:

Množství (kg) = 24 RUB / 8 RUB / kg = 3 kg

Takže za 24 hřiven můžete koupit 3 kilogramy jablek.

Kupní cena

Pokud za 2 kg jablek zaplatíte 16 hřiven, pak pro výpočet kupní ceny za 24 hřiven můžete využít proporce.

1 kg jablek stojí: 16 rublů. / 2 kg = 8 rublů.

Takže za 24 hřiven lze koupit: 24 rublů/8 rublů / kg = 3 kg jablek.

Cena 2 kg jablek

Za 2 kilogramy jablek zaplatili 16 hřiven. To znamená, že jeden kilogram jablek stojí 8 hřiven. Pokud chceme vědět, kolik kilogramů jablek lze koupit za 24 hřiven, můžeme použít proporce.

Protože jeden kilogram jablek stojí 8 hřiven, pak 24 hřiven je 3 kg jablek. Můžeme tedy koupit 3 kg jablek za 24 hřiven.

Nakoupené kilogramy jablek

Za 2 kg jablek zaplatili 16 hřiven. To znamená, že cena 1 kg jablek je 16 hřiven / 2 kg = 8 hřiven.

Nyní, chcete-li zjistit, kolik kilogramů jablek lze koupit za 24 hřiven, musíte rozdělit celkovou částku na hodnotu 1 kg jablek.

Počet kilogramů jablek, které lze získat za 24 hřiven, se rovná 24 hřiven / 8 hřiven = 3 kg.

Takže za 24 hřiven můžete koupit 3 kg jablek.

Kupní cena 24 Kč

Za 2 kilogramy jablek zaplatili 16 hřiven, což znamená, že cena za 1 kilogram jablek je 8 hřiven. Pokud je cena 1 kilogram jablek 8 hřiven, můžete koupit za 24 hřiven:

  • 24 hřiven / 8 hřiven za 1 kilogram = 3 kilogramy jablek

Takže za 24 hřiven můžete koupit 3 kilogramy jablek.

Počet kilogramů za 24 hřiven

Pokud za 2 kg jablek zaplatíte 16 hřiven, pak je zakoupeno za 1 rubl přesně 0.125 kg jablek.

Cena, hřivnyMnožství jablek, kg
10.125
24 3 kg

Takže za 24 hřiven můžete koupit 3 kg jablek.

Výsledná částka a počet jablek

Pro vyřešení tohoto problému spočítáme, kolik stojí 1 kg jablek:

16 hřiven / 2 kg = 8 hřiven / kg

Za 24 Kč se dá koupit:

24 hřivny / 8 hřiven / kg = 3 kg jablek

Celkem za 24 hřiven koupili 3 kg jablek.